Sierpień 3, 2020

Aglomeracja Śląska – czy warto tutaj zamieszkać?

Rozważasz kupno mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były niewątpliwie Katowice – centrum całego śląska. Katowice to z pewnością znakomita lokalizacja do wprowadzenia się. Opłaca się niemniej rozważyć także inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość nabyć nieruchomość po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo interesujących lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z atrakcyjniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku dobrze skomunikowana z Katowicami. Jest to również bardzo dobry wybór dla osób lubiących kulturę. Znajduje się tu m.in. Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też interesującym miastem pod względem budowlanym. Jesteśmy w stanie tutaj odnaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic jak też willi, jakie pomimo, iż w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/bytom

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak również sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są niższe aniżeli uśredniona cena dla całego śląska. Jest to jeden z motywów, dla jakich kwatery cieszą się w tym rejonie tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na które trzeba zwrócić uwagę:
– Zamek Sielecki w Sosnowcu Sielcu
– Pałac Oskara Schöna w Sosnowcu (ul. 1 Maja)
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej” Sosnowiec.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, wiele ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma długą historię, która wpłynęła na jego uformowanie. Znajduje się tutaj dużo historycznych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Trzeba zwrócić uwagę w szczególności na:
– Zabudowa kopalni „Guido”
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje również sporo miejsc kulturalnych, np. Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w atrakcyjnych cenach. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, jakie nie chcą mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.