Grudzień 14, 2019

Brak problemów z nieudanym praniem!

Pranie wprawdzie zdaje się być czynnością nad wyraz prostą, wielu osobom może stwarzać bardzo duży kłopot. Innowacyjne urządzenia piorące posiadają programy przedstawione w bardzo przyjazny sposób, ale, co jeśli nasza pralka nie posiada takich usprawnień? Oto parę zaleceń, które trzeba wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ubrań

Najważniejsze, aby nie dawać wszystkich ubrań za jednym razem do pralki. Sortujemy ubrania po kolorach a także dzianinach, z jakich są wykonane. Jeżeli chodzi o barwy to pranie opłaca się rozdzielić na białe, czarne jak również kolorowe. Odpowiednia selekcja barw umożliwi uniknięcie zafarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez producenta. W różnej temperaturze będziemy prać ubrania jeansowe, wiskozę czy poliester.

2. Czytaj metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy dobrze jest zajrzeć na informacje odnośnie prania zapisane na metkach. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie jedynie, jaka jest najlepsza temperatura prania, jednak również czy w ogóle możemy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Istotny jest wybór najwłaściwszej temperatury. Delikatne materiały pierzemy w niskich temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Też czarne pranie opłaca się prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór preparatu do prania

Ciemne, białe czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, dopasuj odpowiedni specyfik. Dostępnych jest dużo możliwości – proszki, kapsułki a także płyny. Nie zapomnij, by środek był dostosowany do koloru prania! Komplementarnie warto też użyć preparatu do płukania, który nada praniu świeższy zapach. Możesz także dodać do pralki specjalistyczne chusteczki, które mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie w razie czego mogły by pofarbować inne ubrania.

5. Uruchamiamy pralkę

Posortowane pranie należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić środki do prania, wybrać odpowiedni program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki i ją włączyć. Prawda, iż banalne?