Wrzesień 27, 2020

Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon?

Wiele jednostek myśli, iż kupno smartfonu dla osoby starszej, to bardzo zła decyzja. Myślą, iż osoba starsza nie poradzi sobie z obsługą tak zawiłego urządzenia. Następnym wymienianym argumentem jest to, że Seniorzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, ponieważ nie wykorzystają wszystkich możliwości oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie zapytanie, ile młodych jednostek używa lub także zna wszystkie funkcje, jakie są w smartfonie. Seniorzy, gdyby darować im odpowiednio dużo czasu, po pewnym okresie również zaczną posługiwać się nimi łatwo.

Wygoda obsługi

Ściemą jest to, że seniorzy posiadają problem z obsługą nowatorskich urządzeń. Wystarczy ofiarować im wyłącznie nieco czasu. Zaprezentować, w jaki sposób, mogą korzystać z określonego urządzenia. Smartfon dla seniora ma niezwykłą przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, można dobrać rozmiar czcionki, jaka ma być pokazywana. Po drugie, na pulpicie urządzenia wolno umiejscowić ikony szybkiego wybierania numeru, przez co osoba starsza nie będzie potrzebowała tracić czasu, by wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest także to, że w smartfonie nie ma klasycznej klawiatury, która może być dla kobiet starych problemem. Mogą ich po prostu nie dojrzeć. Smartfon ma tę przewagę, że klawiatura liczbowa zajmuje niezwykle istotną część ekranu dodatkowo jest bardzo dokładnie zauważalna. Dodatkowo, nawigacja po smartfonie jest znacznie wygodniejsza, niż po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, żeby odnaleźć odpowiedni kontakt, do którego chcieliśmy wykonać telefon.

Telefon komórkowy czy smartfon?

Coraz więcej seniorów woli iść z duchem czasu oraz mieć nowoczesne rozwiązania. Na pewno znajdą się jednostki, jakie cenią sobie tradycje także pozostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Wystarczy jednak pokazać im wartości, jakie ma smartfon, takie jak wielki dotykowy ekran, albo też opcja robienia zdjęć, ażeby uwiecznić chwile z wnukiem. Sami dostrzeżecie, jak błyskawicznie zmienią zdanie również będą chcieli zacząć korzystać z innowacji.