Maj 28, 2020

Kupujemy nowe buty

Wybór odpowiednich butów często przysparza ogrom kłopotów, gdyż wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się też liczyć wygoda. Oto szczypta rad, którymi należy się kierować przy kupnie najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Planujesz wyjść na spacer, pobiegać, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego rodzaju butów. Na piesze spacery, przede wszystkim te po górach sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z doskonałym podparciem dla kostek. Obuwie na elegancką imprezę, na jaką chciałabyś się wybrać w sukience – najlepszym wyborem będą buty na szpilce, które dodadzą klasy całej stylizacji. Rozmiar obcasa wybierz, tak aby było Ci dobrze. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich szpilek i okazjonalnie je nosisz, nie zmuszaj się do wybrania 12 cm szpilek. Obuwie sportowe – tutaj mamy wielkie pole wyboru. W sklepach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeśli wybrałeś jedną aktywność, jakiej poświęcasz mnóstwo czasu wyselekcjonuj obuwie najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz rozmaite sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Nabywając buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są wykonane. Doskonale spisują się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być niekomfortowe i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Posiadasz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Ciebie. Roziary niektórych producentów są inne, w związku z tym dobrze jest przymierzyć buty, które chcemy zakupić i zrobić w nich trochę kroków.