Wrzesień 23, 2020

Niezastąpiony dodatek do stroju

Niezależnie od tego, w których pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego z nas w garderobie zlokalizujemy skórzane pantofle. Fantastycznie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najistotniejsze, są znacznie solidniejsze aniżeli obuwie wykonane ze sztucznych materiałów. Nic więc dziwnego, iż mamy jedną albo dwie pary pantofli z tego surowca. Aby jednak służyły nam jak najdłużej, trzeba stosownie o nie dbać. W przeciwieństwie do trzewików stworzonych z pozostałych surowców, owe skórzane potrzebują troskliwszej kosmetyki.

Kilka zasad jak zadbać o buty

Na samym początku dokładnie wyczyść powierzchnie buta ze jakichkolwiek zanieczyszczeń przy pomocy mokrej szmatki, lub również myjki. Zamiast wody umiesz również zastosować profesjonalną pastę bądź także płyn do polerowania pantofli. Najpierw jednakże upewnij się, że wykorzystany przez Ciebie środek jest przeznaczony do typu skóry, z jakiego stworzone jest obuwie. Pamiętaj by dokładnie wyczyścić zarówno wierzch trzewika, jak także zelówkę. Przywiąż ponadto uwagę do wszelkich kącików, lub przeszyć. Bardzo często akurat w tych miejscach gromadzi się mnóstwo brudu. Po ogarnięciu, zostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia rozdarć również przesuszania skóry pantofli, korzystnie jest zastosować pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta ogólna czy produkt, który jest określony do konserwacji danego typu skóry. Nałóż grubą warstwę oraz odczekaj blisko 30 minut. Przez ten czas preparat winien się wchłonąć. Resztę możesz zetrzeć szmatką, a później wypolerować pantofle, aby nadać im błysk. Ażeby jeszcze lepiej zakonserwować skórzane obuwie, sporo postaci również korzysta z wosku pszczelego.

Niestandardowe techniki dbania o pantofle

W przypadku, kiedy nie posiadamy pasty do butów, możesz spożytkować naturalne preparaty. Skóra z bananów może posłużyć nam do przemycia pantofli zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, lub olej z orzechów włoskich fantastycznie natłuszcza warstwy pantofli skórzanych. Dzięki temu, możesz powtórnie radować się perfekcyjnym stanem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, by buty skórzane konserwować chociaż raz w tygodniu.

Kup nowe buty na http://luxusowi.pl!