Wrzesień 23, 2020

Olejki eteryczne i wypadanie włosów

Może unikasz konwencjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, aby uniknąć potencjalnie toksycznych składników, a może próbowałeś już wypróbować minoksydyl i finasteryd z niezbyt przychylnymi wynikami. Olejki eteryczne mogą być kluczem do uprawy grubszych, zdrowszych włosów. Jakie olejki eteryczne są najlepsze do wzrostu włosów i jak się je stosuje? Dowiedzmy Się…

Jak olejki eteryczne mogą wspomagać wzrost włosów

Olejki eteryczne są skoncentrowanymi wersjami naturalnych olejków roślinnych i są stosowane w homeopatycznych zabiegach medycznych od tysięcy lat.

Kilka olejków eterycznych jest skutecznych w promowaniu zdrowia i wzrostu włosów. Te olejki eteryczne pomagają włosom rosnąć, stymulując krew do głowy, poprawiając krążenie. Ulepszona cyrkulacja oznacza, że ​​ważne składniki odżywcze są dostarczane do mieszków włosowych, co pomaga im uzyskać więcej włosów. Dodatkową korzyścią jest to, że wiele z tych olejków eterycznych ma właściwości lecznicze, oczyszczające i nawilżające.

Najlepsze olejki eteryczne do wzrostu włosów

Olej miętowy

Olejek miętowy słynie z chłodnego, energetyzującego zapachu i jego zdolności do zwiększania krążenia. W badaniu na zwierzętach z 2014 roku wykazano, że olej z mięty pieprzowej wspomaga wzrost włosów i liczbę mieszków włosowych. Mocne właściwości antyseptyczne Mięta pieprzowa są również skuteczne w leczeniu wszy i łupieżu.

Olejek rozmarynowy

Ten orzeźwiający olej stymuluje metabolizm komórkowy, promując wzrost włosów i gojenie skóry głowy. Według badań opublikowanych w 2015 roku w Skinmed, olej rozmarynowy jest równie skuteczny w uprawie włosów, jak minoksydyl, aktywny składnik wielu zabiegów na porost włosów.

Olejek lawendowy

Według koreańskich badań opublikowanych w Toxicological Research, olejek lawendowy może promować wzrost włosów. W badaniu miejscowe stosowanie oleju lawendowego u myszy znacznie zwiększyło liczbę mieszków włosowych.

Ten pachnący olejek eteryczny ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne, co może pomóc w zwalczaniu chorób skóry głowy, takich jak łupież. Kojący zapach lawendy ma dodatkową zaletę, polegającą na zmniejszeniu stresu, który jest częstym zjawiskiem w wypadaniu włosów.

Jak stosować olejki eteryczne do wzrostu włosów

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem olejków eterycznych dla zdrowych włosów, koniecznie kup 100% czystych, organicznych olejków. Niższe olejki eteryczne nie będą działać tak dobrze. Ponieważ olejki eteryczne są tak silne, należy je również rozcieńczyć olejem nośnikowym.

W przypadku zabiegu na porost włosów, wymieszaj kilka kropli jednego lub więcej olejków eterycznych z 2 oz. z olejem nośnikowym, takim jak oliwa lub olej jojoba. Wmasuj olej w skórę głowy. Przykryj głowę ręcznikiem lub czepkiem i pozwól miksturze zanurzać się we włosach przez co najmniej 30 minut. Szampon jak zwykle, uważając, aby w pełni wypłukać pozostałe oleje. Oleje resztkowe mogą odciążyć cienkie włosy, sprawiając, że stają się wiotkie i pozbawione życia.

Możesz też dodać kilka kropli olejku do włosów do swojego ulubionego szamponu i odżywki. Styl jak zwykle.

Jeśli masz wrażliwą skórę, wykonaj badanie na miejscu, aby zapewnić negatywne reakcje między olejkami eterycznymi i skórą.