Grudzień 14, 2019

Pielęgnacja olejem rycynowym

Jamajski olej rycynowy – co to w sumie jest oraz czym się odróżnia od typowego olejku rycynowego, który kupimy w każdej aptece? Czy jego właściwości są do tego stopnia korzystniejsze, że warto właśnie w niego zainwestować?

Olej rycynowy posiada wiele zastosowań w pielęgnacji. Przede wszystkim używany jest do wzmacniania jak też pielęgnacji włosów. Prócz tego często jest również używany między innymi do buzi jak również rzęs.

Co w takim przypadku wyróżnia jamajski olej rycynowy oraz z jakiej racji zakupić olejek Tropic Isle Living?

Przede wszystkim na korzyść jamajskiego olejku rycynowego przemawia metoda jego tworzenia. Jest on mniej niebezpieczny dla nas jak również nie zamyka porów, co ma potęzne znaczenie przy pielęgnacji włosów jak też cery. Po drugie jest to artykuł w zupełności ekologicny. Po trzecie nadaje się do każdego typu włosów.

W jaki sposób używać jamajski olej rycynowy na włosy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularności jako że bez tego możemy nie uzyskać oczekiwanych efektów badźć też będziemy potrzebowali na to zdecydowanie więcej czasu. W sieci można odnaleźć mnóstwo pomysłów stosowania tego typu produktów. Naszym zdaniem najlepsze jest stosowanie czarnego olejku rycynowego na włosy 2 razy w tygodniu na noc. Rano po wstaniu trzeba skrupulatnie zlikwidować produkt. Olej należy nałożyć zarówno na skórę głowy, jak także na same włosy.

Olej rycynowy na brwi i rzęsy

Olej ten doskonale sprawdza się także w przypadku brwi jak również rzęs. W przypadku rzęs należy uważać aby preparat nie przedostał się do oczu! Na rzęsy produkt najlepiej nakładać czyściutką szczoteczką od tuszu. Uzytkować dwa-trzy razy w tygodniu, żeby po kilku tygodniach zobaczyć zadowalające rezultaty. Jeśli chodzi o brwi to systematyczność użykowania jest przybliżona. Produkt najlepiej nałożyć patyczkiem do uszu i potem dokładnie rozprowadzić niewielką szczoteczką. O poranku zmyć.