Październik 22, 2020

Pomieszczenie z historią

Wielu jednostkom, kamienice kojarzą się osobliwym nastrojem. Wyjątkowo często są to dworki, jakie powstawały w okresie przedwojennym, gdy to najważniejsze dla projektantów było popisanie się swoim talentem. Dlatego też, jeżeli przespacerujemy się ulicami miasteczek, nie zlokalizujemy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one posiadać parę części identycznych, jednakże nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie pomieszczenia ulokowane w kamienicy, to spore pomieszczenia, jakie dostarczają nam wspaniałe możliwości kompozycji wnętrza. Odkryjemy też wnętrza mające szczególnie dużą powierzchnie, którą umiemy odpowiednio wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet nieduże lokum pozwala nam na fantazyjne zaaranżowanie mieszkania.

Nowomodny styl w zabytkowej kamienicy

Żyjąc w kamienicy, zastanów się nad odkryciem ceglanej ściany. Dzięki temu uwydatnisz nie tylko przedwojenny nastrój, lecz dodatkowo nadasz pomieszczeniu industrialny design. Z cegłą będą się wyśmienicie komponować ściany w odcieniu śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wnętrza doskonale będą pasować meble w pastelowych barwach. By podkreślić industrialny styl mieszkania, rozważ zamontowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one pomieszczeniu nie wyłącznie niezwykłego wyglądu, ale światło uzyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ciężkie. By przełamać pastelowe kolory ścian także mebli, należałoby nabyć kanapę czy fotele w jaskrawych odcieniach, jak na przykład pomarańczy czy zieleni. Na ceglanych ścianach wspaniale będą się eksponować obrazy, bądź półki z książkami w ciemniejszych odcieniach.

Zagospodaruj dostępną przestrzeń

Wysokie sufity, potrafią kojarzyć się przewadze jednostek z powierzchnią, którą wyjątkowo ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na zredukowanie mieszkania. Jest to rozsądne rozstrzygnięcie. Sprawia, iż mieszkanie staje się bardziej przyjemne. Jeśli posiadamy drobniejsze mieszkanie, potrafimy również zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu rozłożymy przestrzeń na dwa osobne poziomy. Ponadto dzięki temu rozstrzygnięciu otrzymamy miejsce, które możemy w dowolny sposób urządzić. Mając wyłącznie pojedynczy pokój, umiemy tam umieść nasze pomieszczenie do spania. Jeśli posiadamy dwa, albo trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do pracy, lub nasza prywatna biblioteka.