Październik 22, 2020

Puszące się i kręcone włosy: jak często je myć?

Każdy włos jest inny i trzeba zachować ostrożność, aby pracować z tym rodzajem włosów, które posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, włosy afroamerykańskie wymagają najwyższej staranności, ponieważ kędzierzawa, kosowata faktura czarnych włosów sprawia, że ​​te warkocze są podatne na suchość i pękanie. Jednym z głównych problemów dotyczących włosów afroamerykańskich kobiet jest to, jak często należy myć włosy. Ponieważ czarne włosy są często bardzo suche i kruche, mogą ulegać zatrzaskiwaniu, jeśli nie są delikatnie obsługiwane i odpowiednio nawilżone.

Powód, dla którego włosy afroamerykańskie są tak kruche, wynika z wyjątkowej i niezwykle krętej tekstury. Ogólnie rzecz biorąc, im struktura włosa jest lepsza, tym mniej wilgoci utrzymuje się pasma. W przypadku bardziej skręconych tekstur, gdy naturalne oleje włosów przesuwają się w dół po super kędzierzawych pasmach, ponieważ włosy są tak zrogowaciałe, że oleje nie mogą przesmarować całej długości czarnych damskich warkoczy. W rezultacie włosy stają się suche i łatwe do zerwania.

Wszystko z umiarem..

Jeśli zbyt często się myje, złamanie jest realną możliwością. Aby uniknąć złamania włosów, rozsądnie jest oczyścić włosy średnio raz na tydzień. Używaj również szamponu nawilżającego do mycia włosów i kąpieli z dobrą odżywką. Kontynuuj chłodne płukanie i pracuj w odżywce typu „leave-in”. Gdy włosy wyschną, zachowuj je jak zwykle. Pomiędzy myciem szamponem, używaj odżywek, których możesz używać każdego dnia. Co najważniejsze, zwróć uwagę na swoje warkocze.

Indywidualne podejście

Każda osoba to wyjątkowa osoba z włosami wymagającymi indywidualnej pielęgnacji. Wiedza o tym, jak twoje włosy reagują na różne produkty i jakie są ograniczenia na Twoje włosy, jest być może pierwszym krokiem, aby pomóc twoim włosom odpowiedzieć na opiekę, którą wystawiasz na te cenne loki. Po umyciu włosy afroamerykańskie często kurczą się drastycznie. Są jednak proste i niedrogie sposoby na wydłużenie i zmiękczenie tych loków.