Luty 23, 2020

Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane to na dzień dzisiejszy nowinka w branży budowlanej. Jest to dobra odmiana dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z płyt karton-gips. Prawdę mówiąc oba rodzaje sufitów mają swe wady a także plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby otrzymać w pełni gładką powierzchnię sufitu. Genialnie ukrywa wszystkie zabrudzenia czy fragmenty instalacji elektrycznej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość mieszkania.

Montaż sufitu podwieszanego wiąże się jednakowoż z potrzebą wykonania prac na mokro. W pierwszej kolejności wykonuje się specjalistyczny stelaż, jaki za zadanie ma podtrzymywać płyty a w kolejnych krokach miejsce ma montaż.Na koniec powinno się uzupełnić szpary między elementami. To dobry sposób na zmniejszenie głosów dobiegających z górnego piętra. To wada, ale instalowanie sufitu podwieszanego łączy się z potrzebą wywalenia wszelkich rzeczy z pokoju. W trakcie instalacji oraz docinania płyt mocno się kurzy. Od tego problemu uwolnić nas może sufit napinany. Sufity napinane to droższa odmiana dla sufitów podwieszanych.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niebywale szerokie, można pozyskać kilkanaście opcji aranżacyjnych. Jeśli pomieszczenie nie jest zanadto wysokie trzeba myśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To idealny pomysł na iluzoryczne zwiększenie niskiego biura. Z drugiej strony wielce ciekawy efekt da się otrzymać gdy wybór padnie na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem typu LED. Bardzo ciekawie prezentuje się też możliwość wykonania indywidualnego nadruku na tkaninę. W takim celu można sięgnąć po fotografię lub wspaniałą grafikę. W sklepach dostępne są też sufity napinane 3D. Dla indywidualnych konsumentów jednak jest to bardzo drogie rozwiązanie. Sufity napinane 3D spotkać można najczęściej w klubach albo innych rozrywkowych miejscach. Zamontowanie takiego sufitu zajmuje tylko chwilę. Tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak również przy suficie napinanym łatwo się da udoskonalić akustykę mieszkania. Dzięki temu jakiekolwiek hałasy nie będą mogły do nas trafiać.

W chwili obecnej oferowane w ofercie sufity napinane mają dowolny kształt dla przykładu kwadratu. Wystarczy jedynie włączyć własną wyobraźnię. Jak już mówiłem ogromnym problemem takich sufitów jest ich wartość. Zaczyna się nawet około 140 zł za m kw..