Sierpień 3, 2020

Trump prezydentem USA

Donald Trump, znany biznesmen jak i medialny celebryta pozbawiony politycznego dorobku i doświadczenia, z zaskoczenia wygrał wybory prezydenckie, zostawiając na pokonanym polu byłą sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Niezwykle korzystny wynik Pana Trumpa to spore zaskoczenie. Każde przewidywania w ostatnich dniach wskazywały, że to Clinton musi wygrać. D. Trump został ją w pokonanym polu w sporym udziale dzięki głosom białoskórych mężczyzn a także ewangelików, jacy od startu tworzyli najbardziej zagorzałą grupę jego kibiców. To przeważnie ludzie pozbawieni skończonych studiów, którym źle funkcjonuje się w nowej, światowej gospodarce. Porażka Hilary Clinton komunikuje jednakże, iż najpewniej oddało głos na nią o wiele mniej dziewczyn niż oczekiwano. Zgodnie z wypowiedziami komentatorów nagrania z brzydkimi wypowiedziami Trumpa o płci pięknej nie wpłynęły na wyborców, jak można było przypuszczać.

O doskonałym rezultacie wyborczym Trumpa zadecydowały wstrząsające zwycięstwa w paru dużych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Zwycięstwo Donalda świadczy o tym, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy w historii tego kraju będzie osoba pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku. Zdaje się to być dość mocno zastanawiające, de facto w praniu może stać się to wyjątkowo dobre, bo tego rodzaju mężczyzna odcięty od typowych dla polityków nawyków może wprowadzić w USA jak również w całym świecie sporo korzystnych zmian.