Październik 22, 2020

Zalety sufitu napinanego

Sufity napinane to nie żadna nowina w architekturze wnętrz. Warto jednak wiedzieć, że wiele lat temu używano je przeważnie jedynie przy organizacji wnętrz moteli oraz sal wykładowych. Na dzień dzisiejszy wspomniana technologia jest bardziej powszechna i zdecydowanie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Wykorzystanie powłok napinanych jest faktycznie różnorodne – mają możliwość być układane praktycznie w każdym punkcie, zaczynając od zwykłej kuchni, a na wielkich budynkach firmowych kończąc. Powłoka napinana ma szansę również sprawować funkcję ekranu.

Sufity napinane to bardziej doskonały typ niedopracowanych podwieszanych, z tą właśnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem a także membrany, która jest rozciągnięta między nimi. Atutem napinanych sufitów w stosunku do normalnego sufitu podwieszanego jest na dobrą sprawę zupełna dowolność zaprojektowania. Możemy kreować nieskończenie wiele rozmaitych struktur: łamanych, kulistych. Zgranie ich z zróżnicowaniem barw i świateł gwarantuje nam powalający efekt. Kolejną przewagą tych sufitów jest możliwość określenia mówiąc szczerze dowolnego koloru i jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity te idealnie kryją każde brzydkie instalacje i stropy, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity strasznie uodpornione na wszelkie uszkodzenia, uderzenia.

Instalacja sufitu napinanego to rzeczywista przyjemność – jest niebrudzący i niebywale prędki, bo zajmuje kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 2 do 7 h). Cały montaż mamy szansę zorganizować nawet bez przymusu usuwania urządzeń oraz innych przedmiotów z remontowanego mieszkania. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż sufitu napinanego powierzmy obeznanej ekipie. W czasie instalacji sufitu niebywale ważne jest, by postarać się też o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy możliwość użyć dla przykładu paski LED jednokolorowe. Takiego typu sufit z pewnością sprawi, że nasze biuro będzie piękne.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego pielęgnacja polega jedynie na ostrożnym przemywaniu.