Wrzesień 23, 2020

Zatroszcz się o domową łazienkę

Jak często wychodząc z łazienki, zostawialiśmy całe zaparowane pomieszczenie? Wilgoć koncentrowała się na powierzchniach lustrzanych, płytkach a także suficie. Zamykaliśmy pomieszczenie, natomiast po pewnym czasie w różnych miejscach toalety – zwłaszcza na suficie – tworzył się ciemny osad – pleśń jak również grzyby. Jak skutecznie je stłumić?

Pozbądź się pleśni z łazienki

Walka z pleśnią i grzybami – szczególnie w łazience – potrafi być nadzwyczaj uciążliwa. Organizmy te upodobały sobie zwilgotniałe pomieszczenia pozbawione przewiewu. Nierzadko te warunki są spełniane przez naszą łazienkę. Fajnie jest, żeby po kąpieli otworzyć wrota żeby przewietrzyć mieszkanie. Jeżeli mamy okno w toalecie, nie zaszkodzi uchylenie go na pewien okres. Im częściej będziemy przewietrzać łazienkę, tym niższa sposobność na nagromadzenie się nieprzyjemnego nalotu. Nie zapomnijmy, że lepiej chronić, niż niszczyć. Walka z pleśnią, potrafi wiązać się nawet z remontem generalnym całego lokum. Pleśń potrafi wejść bardzo głęboko w powierzchnie, na jakich wystąpiła. Użytkujmy artykuły, które nie chłoną wilgoci oraz utrudnią rozkwit pleśni. Na ścianach oraz podłodze idealnie sprawdzają się płytki. Lecz w jaki sposób ochronić sufit? Świetnym pomysłem, będzie sufit napinany w łazience. Wolno go wykonać z materiałów, jakie nie będą chłonąć wilgoci. Utrzymanie go w czystości, także jest przyjemniejsze. Wzbogaceniem jest zdolność aranżacji sufitu napinanego. Potrafimy na nim położyć jakikolwiek nadruk, przykładowo widok wieczornego nieba z księżycem. Należałoby również korzystać ze preparatów grzybobójczych, jakie pozwolą nam złagodzić do minimum sposobność na pojawienie się pleśni jak również grzybów w łazience.

| SUFITY NAPINANE DPS

Łazienka bez grzybów

Mienie toalety bez brzydkiego nalotu w przeróżnych miejscach, jest realne do zrealizowania. Wystarczy dbać, by wilgotność nie pojawiała się w mieszkaniu. Zastosowanie stosownych towarów także jest nieocenione.